Jednou vetou (8.) – ďalšie aforizmy o škole

• Niektorí žiaci by uvítali, keby namiesto zákazu telesných trestov platil zákaz telesnej výchovy.
  • Študenti odkazujú didaktikom: najlepší spôsob, ako študovať cudzí jazyk, je vášnivý bozk.
  • Prvotriedny učiteľ = učiteľ, ktorý učí svoju prvú triedu.
  • Občas to vyzerá tak, že naše školy riadi ministerstvo škodstva.
  • Ešte šťastie, že do triednej knihy netreba zapisovať aj žiakov, ktorí sú neprítomní duchom.
  • Ak chcete, aby na vás žiaci viseli, musíte o nich stáť a nesmiete na nich sedieť.
  • Mnohí absolventi snívajú o práci na úrade, no končia na úrade práce.
  • Niektoré vysoké školy páchajú vysoké škody.
  • Keby Komenský žil dnes, asi by nevznikla “Didactica magna”, ale “Didaktika márna”.
  • Učitelia, nadávať na malé platy je málo platné.
  • Znalostnú spoločnosť nemožno budovať so žalostným školstvom.
  • Keď učiteľ vyučuje “iba do výšky svojho platu”, žiaci ho sledujú “iba do výšky svojho vreckového”.
  • Konečne už aj hlava rezortu chápe, že financovanie škôl “na hlavu” je na hlavu.

Predchádzajúce diely:
Jednou vetou (7.), Jednou vetou (6.), Jednou vetou (5.), Jednou vetou (4.), Jednou vetou (3.), Jednou vetou (2.), Jednou vetou (1.)