Jednou vetou (4.) – ďalšie aforizmy o škole

• Aktívni žiaci sú dôležitejší ako interaktívne tabule.
  • Prečo chodia do školy učitelia je jasné – sú za to platení. Ale prečo tam chodia žiaci?
  • Učitelia bez zmyslu pre humor sú žiakom na smiech.
  • Mnoho rodičov platí svojim deťom doučovanie, hoci tie by viac potrebovali dovýchovu.
  • Pre mnohých žiakov je škola zábavným filmom, ktorý je každých 10 minút prerušený nudnou 45-minútovou reklamou na nejakú vednú disciplínu.
  • Učitelia by si nedovolili „sedieť“ na žiakoch, keby za to išli sedieť.
  • Osudný pokus: pri preberaní elektriny preskočila medzi fyzikárom a žiačkou iskra.
  • Po poslednej reforme školstvo dlho nebude vo forme.
  • Komenský radil „Názorne!“, niektorí učitelia sa však riadia heslom „Názor? Nie!“
  • Príklady priťahujú (teda okrem tých matematických).
  • Máme dosť učiteľov fyziky, chémie, dejepisu, ale málo učiteľov detí.
  • Didaktici matematiky sa nevedia dohodnúť, či je lepšie, ak žiaci najskôr nepochopia desatinné čísla a až potom nepochopia zlomky, alebo naopak.
  • Mnohí žiaci si myslia, že slovo „maturity“ vzniklo z „mať u riti“.
  • Smutný údel učiteľa: ťažko zháňa ručiteľa.
  • Varovanie ministrovi: učitelia sú ochotní znášať svoje nízke platy ľubovoľne dlho, ale ani o sekundu dlhšie!

Predchádzajúce diely:
Jednou vetou – aforizmy o škole
Jednou vetou (2.) – ďalšie aforizmy o škole
Jednou vetou (3.) – ďalšie aforizmy o škole