Popradské dobíjanie batérií bolo skvelé

Tretí marcový víkend som strávil na 3. ročníku pedagogickej konferencie Učíme pre život v Poprade. Dobré sa chváli samo, a tak počet jej účastníkov medziročne stúpol z 200 na 300. A čo je obzvlášť potešiteľné: až 120 (!) učiteľov prihlásilo do programu prezentáciu. Keby sme vôbec nespali, nejedli a neoddychovali, mali by sme k dispozícii 48 hodín. No ani to by nestačilo na pozretie si prihlásených vystúpení, ktoré mali spolu 88 hodín. Jediným riešením bol nepretržitý maratón prednášok prebiehajúcich paralelne v niekoľkých sálach. A rozdelených tak rafinovane, že som vždy chcel vidieť aspoň tri súčasne. Téma konferencia „Vieme sa rozhodovať?” tak nadobudla aj veľmi praktickú podobu. Ešte že videozáznamy prednášok budú už onedlho na webe.

Nemusím snáď dodávať, že keď večer skončili posledné prezentácie, nešlo sa spať. Riaditeľ konferencie P. Halák predsa v úvode zdôraznil, že hlavným cieľom akcie je „vytvoriť priestor na to, aby sa aktívni, nadšení učitelia navzájom inšpirovali a zosieťovali”. A tak sme sa celé dni navzájom inšpirovali a celé noci navzájom zosieťovávali. Odchádzal som síce dosť unavený, ale s krásnym pocitom, že ešte stále je v našom školstve množstvo skvelých a nadšených učiteľov, pre ktorých má zmysel vydávať DOBRÚ ŠKOLU.

Vladimír Burjan
(DOBRÁ ŠKOLA, apríl 2011)