Skip to content
Archive of entries posted by

Príďte s nami hľadať cesty k dobrej škole!

Časopis DOBRÁ ŠKOLA organizuje svoje prvé celodenné podujatie nazvané Cesty k dobrej škole. Budeme spolu uvažovať a diskutovať o tom, kedy je škola dobrá a čo bráni tomu, aby naše školy boli lepšie. Chceme sa spoločne pozrieť na školu z trochu iných pohľadov, hovoriť o nej trochu iným jazykom a klásť si trochu iné otázky, […] ...čítajte ďalej »

Chutný zákusok s niekoľkými kamienkami

Uplynulý víkend sme s kolegami strávili na celoslovenskej učiteľskej konferencii Učíme pre život 2014. Bola to už moja šiesta a rád priznávam, že stretnutia v Poprade sú pre mňa vždy jedným z vrcholov sezóny. Vidieť viac ako 250 nadšených učiteľov na jednom mieste je pri stave nášho školstva porovnateľné s pozorovaním letky lietajúcich tanierov. Ale aj na takejto […] ...čítajte ďalej »

Aktuality a novinky

Momentálne venujeme s kolegami veľa času a energie príprave podujatia “Cesty k dobrej škole”. Už som do článku doplnil aj zoznam rečníkov, takže sa môžete presvedčiť, že sa naozaj oplatí prísť.   Moje najbližšie “živé” vystúpenia: 17. apríl 2014 – Štvrtkové dobroty Petra Bera (Bratislava) – prednáška “Ako čítať obrazy” (60 min) 24. apríl 2014 – Konferencia […] ...čítajte ďalej »

Päťdesiat percent

Rozpadlo sa mi puzdro na okuliare. Pri najbližšej návšteve obchodného centra som preto vošiel do optiky a zdôveril sa predavačke, že hľadám nejaké čierne umelohmotné lacné puzdro. Pohotovo mi jedno podala. Bolo čierne, umelohmotné a naozaj vyzeralo lacno. Otvoril som ho a uvidel lístoček s cenou: 30,60 €. Vrhol som na tú osobu veľmi škaredý pohľad, ktorý obsahoval dve […] ...čítajte ďalej »

Než odpíšete prezidentského kandidáta, vezmite do ruky kalkulačku

„Tak, a mám zase o jedného kandidáta na výber menej!“ Túto vetu som v posledných dňoch čítal na facebooku hneď niekoľkokrát. Rôzni moji známi tak reagovali na to, že niektorý z prezidentských kandidátov odpovedal na nejakú otázku novinárov inak, ako by si želali od budúceho prezidenta. Pripúšťam, že za istých okolností môže byť aj jedna vyslovená veta či […] ...čítajte ďalej »